6

Kalinić dvostruki strijelac u pobjedi Fiorentine nad Sassuolom

Fiorentina je u pretposljednjem susretu 16. kola italijanske Serie A Fiorentina je savladala Sassuolo rezultatom 2:1.

Domaćin je na "Artemio Franchiju" vodio sa 2:0 već nakon prvog poluvremena. Najprije je u 10. minuti Kalinić pogodio Consiglijevu mrežu na Badeljovu asistenciju.

Sassuolo je potom imao dvije odlične prilike. Najprije je Defrel u 13. minuti šutirao za malo pored gola, a potom je u 18. minuti Tatarusanu fantastično intervenisao nakon Acerbijevog šuta glavom.

Fiorentina je udvostručila prednost u 40. minuti kada je Kalinić postigao svoj drugi gol na Chiesinu asistenciju.

Sassuolo je do počasnog gola stigao u 76. minuti, kada se Acerbi najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćina i poslao loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Posljednju priliku na meču imala je Fiorentina, ali je Tellov šut Consigli odbio u korner.