Sjajan rezultat
182

Kadeti BiH preokretom u finišu utakmice savladali Dansku i pobjedom otvorili Euro

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Engleskoj selekciju Danske rezultatom 3:2.

Danci su u vodstvo stigli već u sedmoj minuti utakmice kada je pogodio Dyhr, a do odlaska na odmor promašili su nekoliko zaista sjajnih prilika. Međutim, na golu BiH dobro je branio Kačavenda.

Na otvaranju drugog poluvremena bh. kadeti su uspjeli izjednačiti golom Memiševića, a deset minuta prije kraja meča Kirkeby je golom iz penala ponovo doveo Dance u vodstvo.

Ipak, samo dvije minute kasnije BiH je još jednom izjednačila. Strijelac je bio ponovo danas sjajni Memišević za 2:2.

Bh. kadeti se nisu s tim zadovoljili i samo tri minute kasnije prave veliki preokret golom Nikolića za prvu pobjedu na Evropkom prvenstvu.

Osim Danske i BiH, u grupi C Evropskog prvenstva igraju još Belgija i Irska, koji danas u 18:45 sati igraju također meč prvog kola.