0

Kadeti BiH pobjednici UEFA razvojnog turnira

FENA
Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjednik je UEFA razvojnog turnira za nogometaše do 16 godina.

U posljednjem, trećem kolu turnira izabranici selektora Sakiba Malkočevića su danas u Vogošći pobijedili Azerbejdžan s 5:0 (3:0). Strijelci su bili Zinedin Mustedanagić u 27. iz jedanaesterca, Amar Suljić u 31., Ermedin Demirović u 40., Ajdin Mujagić u 51. i Denis Žerić u 77. minuti.

• Ovaj turnir nam je dobro došao da se što bolje pripremimo za kvalifikacije u kojima nam je cilj da prođemo u drugi krug. Imali smo kvalitetne protivnike i zadovoljan sam prvim mjestom. Ipak, bilo je i određenih propusta u igri i neke stvari moramo ispraviti do početka kvalifikacija - rekao je selektor Malkočević.

U drugom susretu koji je odigran u Hrasnici Škotska je pobijedila Crnu Goru s 1:0 golom Toma McIntyrea u 47. minuti.

BiH je turnir završila na prvom mjestu s osam bodova, ispred Škotske koja je osvojila sedam, Azerbejdžana s tri i Crne Gore bez bodova.

Pehar pobjedniku turnira je uručio predstavnik UEFA-e Jean-Michel Benezet.