Pala i Parma
131

Kad je teško, tu je on: Ronaldo donio novu pobjedu Juventusu

E. B.
Nogometaši Juventusa savladali su Parmu u 20. kolu itaijanske Serie A u Torinu rezultatom 2:1.

Kao i mnogo puta do sada, junak Stare dame je bio Cristiano Ronaldo koji je postigao oba pogotka i donio svojoj ekip nova tri boda.

Juventus je poveo u 43. minuti. Ronaldo je primio loptu na lijevoj strani, oslobodio se dva čuvara i šutirao, lopta je pogodila jednog od igrača Parme, promijenila smjer i ušla u gol.

U 55. minuti gosti su stigli do izjednačenja. Matteo Scozzarella je izveo korner, a Andreas Cornelius glavom pogađa za 1:1.

Samo tri minute kasnije Ronaldo je pogodio za 2:1. Paulo Dybala je sa desne strane ubacio loptu, a Portugalac pogađa iz prve za konačnih 2:1.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u redovima Juventusa koji je nakon današnjeg kiksa Intera povećao prednost na četiri boda.