9

Južnoameričke kvalifikacije za SP: Messi postigao 50. gol za Argentinu, Alves spasio Brazil

Lionel Messi je stigao do 50. gola u dresu Argentine u šestom kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Argentina je sa 2:0 savladala Boliviju. Vodeći gol za Gaučose postigao je Mercado u 20. minuti, a deset minuta poslije Messi je iz penala povećao rezultat na 2:0.

Messiju je ovo bio 50. gol u dresu Gaučosa, a samo je još jednom Argentincu pošlo za rukom preći ovu brojku. To je rekorder Gabriel Batistuta s 54 golova iz 78 susreta, a veoma je izvijesno da Batigol neće još dugo biti na tronu.

Brazil je u Paragvaju u sudijskoj nadoknadi došao do boda, a strijelac veoma važnog gola za Karioke je bio Dani Alves. Paragvaj je vodio sa 2:0 golovima Lezcana i Beniteza, no 11 minuta prije kraja Oliveira je smanjio rezultat, a Alves donio bod Dunginoj selekciji.

U ostalim susretima Kolumbija je bez problema savladala Ekvador, Čile Venecuelu, dok je Cavani donio pobjedu Urugvaju nad Peruom.

Rezultati 6. kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2018:

Kolumbija - Ekvador 3:1 (Bacca 15. i 67., Perez 48., - Arroyo 90.) Argentina – Bolivija 2:0 (Mercado 20., Messi 30. penal)

Paragvaj – Brazil 2:2 (Lezcano 40., Benitez 49. - Oliveira 79., Alves 90+2.) Urugvaj – Peru 1:0 (Cavani 53.) Venecuela – Čile 1:4 (Otero 9. - Pinilla 33. i 52., Vidal 72. i 90+2.)