Serie A
14

Juventusu bod protiv Atalante, Dybala promašio pobjedu u 84. minuti

Nogometaši Atalante i Juventusa podijelili su bodove na Atleti Azzurri d'Italia stadionu u okviru 7. kola Serije A odigravši neriješeno 2:2.

Dobro je krenulo za ekipu iz Torina jer su nakon 24 minute igre imali velikih 0:2.

Prvo je Bernardeschi pogodio za vodstvo Stare dame, a onda je italijanski veznjak samo tri minute kasnije uposlio Higuaina, koji je udvostručio prednost Juventusa.

Podsjetimo, najskuplji napadač zbog loše forme posljednje dvije utakmice započeo je na klupi, a večeras je predvodio napad od prve minute.

Nedugo nakon gola Higuaina, Atalanta je smanjila rezultat preko Caldare i s rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

Juventus je i u nastavku bio bolja ekipa, ali su propustili nekoliko dobrih prilika da završe posao.

Kazna je stigla u 67. minuti kada je Cristante iskoristio dodavanje Gomeza i postavio konačnih 2:2.

Mogao je Juventus šest minuta prije kraja meča ponovo doći u vodstvo, ali Dybala nije iskoristio penal.

Juventus je s 19 bodom u sezoni prestigao Inter i sada je drugoplasirana ekipa Serije A s dva boda zaostatka u odnosu na lidera Napolija. Atalanta je ostala na 11. mjestu.