Serie A
0

Juventusov pad kod Cagliarija

Pad Juventusa u Cagliariju (2-0), te teško izborena pobjeda lidera Intera na San Siru protiv Fiorentine (1-0), obilježje su nedjeljnih utakmica 14. kola Serije A.

Nogometaši Cagliarija su pobjedom protiv Juventusa došli do petog uspjeha u zadnjih šest utakmica, a jedini korak unatrag su napravili prošlog vikenda kada su poraženi na San Siru kod Milana 4-3.

Da je ta ekipa prepuna talenta i iznimno neugodna svakom suparniku pokazala je i protiv Juventusa koji i dalje neuvjerljivo brodi ovom sezonom. Nakon što su tokom sedmice poraženi kod Bordeuaxa u Ligi prvaka 2-0, opet su u napadačkom smislu ostali nekonkretni, a odbrana im je pokleknula u dva navrata.

Inter je pobjedom protiv Fiorentine 1-0 tako opet pobjegao Juventusu na plus od osam bodova. Iako je Inter imao velikih problema slomiti otpor gostiju iz Toskane, koji su tokom sedmice prvi put u historiji izborili plasman u osminu finala Lige prvaka, do tri boda su došli u 85. minuti kada je Diego Milito bio miran pri udarcu s bijele tačke (prije toga je Commoto srušio baš Milita u šesnaestercu).

Bio je Inter daleko bolji, pa je tako u 51. minuti postigao i regularan pogodak (Samuel), kojeg je sudac neopravdano poništio zbog navodnog prekršaja u napadu, iako se zbilo tek međusobno naguravanje u šesnaestercu.

Premda je Inter napadao, treba istaknuti sjajnu varku Alberta Gilardina (80. minuta) na drugoj strani kada je jednim potezom izbacio Samuela i Lucija, ali je i akciju završio udarcem u stativu.

Palermo je promijenio trenera, ali taj akt nije donio pozitivan šok na gostovanju u Veroni gdje su poraženi od Chieva 1-0.

Bari je do 78. minute gubio 1-0, ali su kraj dočekali u slavlju pobjede 2-1. Bio je ovo deseti "jubilarni" poraz Siene, a pobjedu i dalje (od kraja avgusta) čeka Lazio. Odigrali su ovom prilikom samo 0-0 protiv Bologne u Rimu.

Drugi rimski klub je slavio, Roma je s 2-1 pobijedila Atalantu u Bergamu, te su ostvarili petu pobjedu u zadnjih šest nastupa u svim natjecanjima.