Serie A
363

Juventus vodi u gradskom derbiju protiv Torina, Pjanić pogodio i asistirao

U ovim trenucima igra se torinski derbi između Juventusa i Torina u šestom kolu italijanske Serie A.

Juventus vodi rezultatom 2:0, a najzaslužniji za vodstvo Stare dame je naš reprezentativac Miralem Pjanić koji je pogodio i asistirao.

Pjanić je najprije upisao asistenciju za Dybalu u 16. minuti. Oduzeo je loptu Rinconu pred golom Bikova i prepustio loptu Argentincu koji je preciznim udarcem matirao Sirigua.

Nakon toga Baselli je dobio crveni karton nakon izuzetno brutalnog starta nad našim reprezentativcem u 24. minuti, a prednost igrača više u polju Juve je iskoristio u 40. minuti.

Cuadrado je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora, Pjanić je natrčao na loptu i plasirao je u dalji ugao Siriguovog gola za 2:0.

Juventus će, po svemu sudeći, upisati i šestu pobjedu iz šest susreta u prvenstvu.