Serie A
0

Juventus u drugom poluvremenu slomio Crotone, Pjanić u igru ušao u 68. minuti

Ekipa Juventusa slavila je u posljednjoj utakmici 14. kola talijanske Serie A na domaćem terenu protiv Crotonea rezultatom 3:0.

Stara dama nije najbolje otvorila susret, a jedinu priliku u prvom poluvremenu imali su u 34. minuti kada Matuidi šutira pored gola.

Ipak, sve što nisu uspjeli u prvom, igrači Juventusa uradili su u drugom poluvremenu. Prvo je u 52. minuti Mario Mandžukić postigao gol za 1:0, a onda u 60. minuti rezervista De Sciglio povisio na 2:0 i riješio pitanje pobjednika.

Gol za 3:0 postavio je Benatia u 71. minuti, a to se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat meča. Miralem Pjanić u igru je ušao u 68. minuti.

Nakon 14 odigranih utakmica Juventus se nalazi na trećem mjestu sa 34 osvojena boda, dok je Crotone na 15. poziciji s osvojenih 12 bodova.