Serie A
12

Juventus teže od očekivanog savladao Veronu i ostao vjerni pratilac Napolija

Juventus je u 19. kolu upisao i 15. pobjedu u Seriji A i ostao je na drugom mjestu sa samo bodom zaostatka za vodećim Napolijem.

Juve je gostovao Veroni i zabilježio je trijumf rezultatom 3:1, iako nije do njega stigao kako se i očekivalo, rutinski.

Stara dama je povela na Bentegodiju već u šestoj minuti kada je Matuidi pogodio gol domaćina. Ipak u 59. minuti bivši igrač Juventusa Caceres je matirao Szczesnog za 1:1.

No, tada je na svcenu stupio Dybala koji je u razmaku od samo šest minuta dva puta zatresao Nicolasovu mrežu za konačnih 3:1.

Argentinac je pogodio najprije u 72., a potom i u 78. minuti za treću uzastopnu pobjedu ekipe iz Torina. To su Dybali bili 13. i 14. pogodak u sezoni nakon što se u posljednjih pet utakmica u prvenstvu nije upisivao u strijelce.