Serie A
22

Juventus sve bliže tituli: Sampdoria pala u Torinu, Pjanić se povrijedio

Nogometaši Juventusa sve su bliže tituli prvaka Italije. U 32. kolu Stara dama je savladala Sampdoriju rezultaom 3:0 i pobjegla Napoliju na šest bodova razlike šest kola prije kraja.

Napoli je danas kiksao osvojivši samo bod na gostovanju u Milanu, te je Juventus to iskoristio i, čini se, već sada sasvim sigurno odbranio Scudetto.

Mandžukić je doveo Juventus u vodstvo u 45. minuti, a potom je Höwedes udvostručio prednost u 60. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Khedira u 75. minuti susreta.

Ipak, pobjeda Juventusa mogla bi ostati u sjeni povrede Miralema Pjanića. Reprezentativac Bosne i Hercegovine se u 44. minuti uhvatio za mišić, te je morao napustiti teren.

Umjesto njega je ušao Costa koji je, zanimljivo, bio asistent kod sva tri pogotka Stare dame.