Serie A
21

Juventus slavio na krilima Dybale nakon preokreta u Đenovi, Bologna nadigrala Benevento

U drugom kolu italijanske Serie A Juventus je nakon velikog preokreta u gostima protiv Genoe, dok su Benevento i Bologna podijelili bodove.

Juve je do pobjede na stadionu "Luigi Ferraris" u Đenovi stigao nakon velikog preokreta. Genoa je nakon samo sedam minuta igre vodila rezultatom 2:0.

Najprije je Miralem Pjanić postigao autogol nakon samo 18 sekundi igre kada je loše reagovao na ubačenu loptu s desne strane i poslao je iza Buffonovih leđa. U 7. minuti prednost Genoe je udvostručio Galabinov iz penala.

Pjanić se iskupio za autogol asistencijom za Dybalu u 14. minuti, a potom je sjajni Argentinac matirao Perina u 45+4. minuti iz penala za izjednačenje.

Juventus je poveo u 62. minuti kada je pogodio Cuadrado na Mandžukićevu asistenciju, a konačnih 4:2 postavio je Dybala u 90+2. minuti na Higuainovu asistenciju.

Pjanića je u 80. minuti zamijenio Betancur.

Bologna je slavila nad novajlijom Beneventom u gostima s minimalnih 1:0, a pogodak odluke postigao je Donsah u 55. minuti susreta.