Serie A
34

Juventus siguran protiv Cagliarija, Pjanić igrao do 71. minute

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Allianz stadionu u Torinu u okviru 11. kola Serije A ekipu Cagliarija rezultatom 3:1.

Stara dama je tako potvrdila da je remi s Genovom u pretprošlom kolu bio samo incident, dok je Cagliari nastavio igrati u promjenjivom ritmu u posljednje vrijeme.

Dybala je već u prvoj minuti doveo domaće u vodstvo nakon sjajnog individualnog poteza, a potom je mirno bilo sve do 36. minute, kada je Pedro savladao Szczesnyog.

Ipak, slavlje gostiju je trajalo samo dvije minute budući da je Bradarić postigao autogol za 2:1.

Mogao je Ronaldo u sudijskoj nadoknadi postići još jedan pogodak, ali je pogodio stativu.

U nastavku znatno lošija utakmica, igralo se uglavnom na sredini terena, a konačnih 3:1 postavio je Cuadrado tri minute prije kraja meča na asistenciju Ronalda.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je za pobjedničku ekipu sve do 71. minute, kada je umjesto njega ušao Alex Sandro.

Juventus je ostao na prvom mjestu sa šest bodova više u odnosu na Inter, dok je Cagliari ostao na 12. poziciji.