94

Liga prvaka / Juventus rutinski slavio u Portu, dobra partija Pjanića

(Foto: EPA)
Fudbaleri Juventusa uvjerljivo su s rezultatom 2:0 savladali Porto u gostima u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Gosti iz Torina imali su totalnu dominaciju tokom prvog poluvremena u posjedu lopte, ali i šutevima prema golu domaćih. Tome je svakako pridonio i drugi žuti karton Tellesa, koji je u 27. minuti ostavio saigrače na cjedilu.

Već u narednom napadu Cuadrado je sa ivice šesnaesterca uputio udarac koji je otišao malo pokraj stative.

Casillas se u 39. minuti bacio kao mačka i odbranio šut Higuaina koji je bio u situaciji jedan na jedan s legendarnim golmanom.

U prvoj minuti sudijskog vremena prije odlaska na odmor Dybala je pucao sa 18 metara i pogodio stativu.

Juventus je krenuo žestoko u nastavku. Prvo je Dybali poništen gol zbog ofsajda, a potom su neprecizni bili Khedira i Higuain.

Ipak, u 72. minuti Stara dama dolazi do vodstva. Pjaca je pokazao pribranost i sjajnim udarcem iz prve pogodio za slavlje gostiju.

Samo dvije minute kasnije Dani Alves je sjajno pogodio nakon što mu je odličnu loptu dodao Alex Sandro te je time postavio i konačni rezultat utakmice - 0:2.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je cijelu utakmicu na visokom nivou u dresu pobjedničke ekipe.