Serie A
183

Juventus rutinski savladao Torino, Pjanić postigao pogodak i upisao dvije asistencije

Derby della Mole u šestom kolu italijanske Serie A je pripao Juventusu je rutinski savladao Torino rezultatom 4:0, a centralna figura meča bio je Miralem Pjanić.

Juve je poveo u 16. minuti. Pjanić je oduzeo loptu Rinconu pred golom Torina i prepustio loptu Dybali koji je preciznim udarcem matirao Sirigua za 1:0.

Nedugo zatim, u 24. minuti Baselli je zbog krvničkog starta nad našim reprezentativcem dobio drugi žuti karton i sudija Giacomelli ga je poslao u svlačionicu.

U 40. minuti Cuadrado je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora, a Pjanić je preciznim udarcem povisio na 2:0 i već tada je bilo jasno da će Juventus osvojiti tri boda.

Fenomenalnu partiju Pjanić je zaokružio u 57. minuti kada je ubacio loptu iz kornera sa desne strane, a Alex Sandro je glavom šalje iza Siriguovih leđa za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Dybala u 90+1. minuti. Pjanić je počeo akciju, a završio je Argentinac na asistenciju sunarodnjaka Higuaina.