5

Juventus prvi finalista Kupa Italije: Veliku noć Stare dame začinili Matri, Pereyra i Bonucci

(Foto: EPA)
Juventus je prvi finalista italijanskog nacionalnog Kupa nakon što je u polufinalu u dvije utakmice bio bolji od Fiorentine.

Prvi susret igran prošlog mjeseca u Torinu iznenađujuće je pripao Fiorentini rezultatom 2:1, ali je Stara dama večerašnjom pobjedom Artemio Franchi stadionu ipak izborila plasman u finale.

Gosti su trijumfovali rezultatom 3:0. U 21. minuti nakon akcije Marchisija lopta je dospjela do Matrija koji ju je sproveo u mrežu domaćina za vodstvo Juventusa.

Minutu prije kraja Pereyra je odbijanac pospremio u gol domaćeg tima za veliku radost navijača Juventusa.

Veliku noć Juventusa zaključio je Bonucci lijepim pogotkom nakon centaršuta Matrija iz kornera sa desne strane.

Tri minute prije kraja crveni karton kod gostiju zaradio je Alvvaro Morata. Juventus će u finalnom susretu igrati protiv boljeg iz dvomeča Lazio – Napoli. Prva utakmica dvaju klubova okončana je rezultatom 1:1.