Slavlje Bianconera
26

Juventus protutnjao Udinama i u velikom stilu startao u novoj sezoni Serije A

S. G.
Nogometaši Juventusa su lako, sigurno i uvjerljivo stigli do pobjede u premijernom meču nove sezone italijanske Serije A nakon što su protiv Udinesea slavili u gostima rezultatom 3:0.

Tamo gdje su Bianconeri završili prošlu sezonu, počeli su novu - na gostovanju u Udinama gdje su bili i više nego uvjerljivi.

Izabranici Massimiliana Allegrija su izgledali zaista sjajno pa su poveli već nakon 120 sekundi utakmice.

Vlahović je uposlio Chiesu, a Italijan hladnokrvno pogodio za vodstvo svoje ekipe.

U 20. minuti srbijanski napadač nakon asistencije stiže i do gola i to sa bijele tačke.

Do kraja prvog dijela Juve je zapečatio sudbinu Udinesea pogotkom Rabiota u sudijskoj nadoknadi.

U nastavku ekipa iz Torina je odbranila svoj gol stečenu prednost pa je uspjela da upiše prva tri boda u novoj sezoni.