Serie A
5

Juventus protiv Napolija prokockao tri gola prednosti pa slavio autogolom u 92. minuti

(Foto: AFP)
Nogometaši Juventusa pobijedili su na Allianzu u okviru drugog kola Serije A ekipu Napolija rezultatom 4:3 i tako potvrdili trijumf s otvaranja sezone kada su savladali Parmu.

Stara dama je došla u vodstvo u 16. minuti kada je Danilo pogodio na asistenciju Coste, a samo tri minute kasnije Higuain je udvostručio prednost ekipe iz Torina.

Napoli je bio nešto bolja ekipa do odlaska na odmor, ali nisu uspjeli realizovati svoje prilike za postizanje gola.

Juventus je u potom u 62. minuti došao do trećeg gola. Ovaj put strijelac je bio Ronaldo iskoristivši dodavanje raspoloženog Coste. Onda je uslijedio pad u igri prvaka Italije pa je Napoli za samo 15 minuta stigao do 3:3. Prvo je pogodio Manolas, potom Lozano, a onda i Di Lorenzo.

[TWITTER]1167900705169891330[/TWITTER]

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, bh. reprezentativac Miralem Pjanić uputio je oštar centaršut, a nesretni Koulibaly je naletio na loptu i efektno je ubacio u svoj gol za konačnih 4:3. Pjanić je odigrao svih 90 minuta.

Juventus sada ima šest bodova nakon prva dva kola, dok je Napoli ostao na tri osvojena boda.