Serie A
34

Juventus pobjedom protiv Cagliarija krenuo u odbranu naslova, sjajna asistencija Pjanića

Piše: Edin Isanović
U 1. kolu italijanske Serie A Juventus je na svom terenu savladao Cagliari rezultatom 3:0.

U novoj sezoni Sara dama igra i s novim grbom na dresu. Domaći su krenuli ofanzivno, a već u 12. minuti hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić doveo je Juventus u vodstvo od 1:0.

Nakon toga je aktuelni prvak Italije kontrolisao utakimicu. Igrao se 39. minut kada je glavni sudija Fabio Maresca nakon pregledanog snimka pokazao na jedanaest metara. Kazneni udarac izveo je Farias, ali je Buffon zaustavio njegov šut.

U posljednjem napadu prvog dijela Pjanić sjajnom asistencijom u šansu gura Dybalu koji pogađa za 2:0. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Juventus je igrao onoliko koliko mu je trebalo. U 66. minuti Higuain pogađa za 3:0. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Juventus je osvajanjem kompletnog plijena započeo novu sezonu u kojoj želi osvojiti sedmi uzastopni naslov. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je cijelu utakmicu u dresu Stare dame.