14

Juventus pobijedio uprkos reviji promašaja i uz spektakularan gol iz kornera

H. H.
Slavlje Juana Cuadrada nakon gola iz kornera (Foto: EPA-EFE)
U 16. kolu italijanske Serije A nogometaši Juventusa su pobijedili Genou na svom terenu rezultatom 2:0, ali ono što su promašili u ovom meču je za rubriku "vjerovali ili ne".

Najtrofejni italijanski klub je dominirao svih 90 minuta i pravo je čudo kako su postigli samo dva gola, dok gosti još mogu biti zadovoljni ovim rezultatom.

Juve je poveo već u 9. minuti kada je Cuadrado fenomenalno izveo korner i pogodio je pod samu prečku, u same rašlje.

Zatim je uslijedila revija promašaja koje je teško i pobrojati. Velike šanse su propuštali Morata u nekoliko navrata, Dybala, Bernardeschi, Kuluševski...

Ipak, u 82. minuti Dybala je sjajnim udarcem pogodio za 2:0 i riješio je sve dileme oko pobjednika.

Sa posjedom lopte 70 posto i 27 udaraca prema golu gostiju ostalo je 2:0. Genoa jedva da je prelazila centar i susret je završila bez ijednog pokušaja ka golu.

Juve u narednom kolu gostuje Veneziji, dok Genoa igra gradski derbi sa Sampdorijom.