Serie A
17

Juventus pobijedio Cagliari, Atalanta nije uspjela probiti bunker Genoe

E. B.
Večeras su odigrane dvije od tri planirane utakmice italijanske Serie A u kojima je Juventus upisao pobjedu, dok su remizirali Genoa i Atalanta.

Juventus je dočekao Cagliari i opravdao je ulogu apsolutnog favorita protiv pretposljednje ekipe na tabeli.

Gosti su odolijevali napadima torinske ekipe sve do 40. minute kada je Moise Kean pogodio za 1:0. U drugom poluvremenu Cagliari je imao nekoliko šansi za poravnanje, a njihovi promašaji su kažnjeni u 83. minuti. Dejan Kuluševski je uposlio Federica Bernadeschija koji je iskosa sa lijeve strane pogodio za konačnih 2:0.

Genoa je dočekala Atalantu i uspjela je velikim bunkerom osvojiti jedan bod. Igrači gostujuće ekipe su imali duplo veći posjed lopte, šutirali su ka golu Genoe čak 17 puta, ali se mreža golmana Salvatorea Sirigua nije tresla.

Susret Udinese - Salernitana nije odigran jer su lokalne vlasti Salerna zabranile nogometašima izlazak iz grada nakon što je nekoliko igrača dobilo pozitivan nalaz na koronavirus. Najvjerovatnije će susret biti registrovan službenim rezultatom 3:0 za Udinese.