Serie A
27

Juventus osvojio bod u Bergamu, Lulić strijelac u jubilarnom nastupu u pobjedi Lazija

U italijanskoj Seriji A danas se igra 18. kolo, posljednje u 2018. godini.

Juventus je na gostovanju kod Atalante u Bergamu osvojio bod rezultatom 2:2. Berat Djimsiti je u 2. minuti autogolom doveo Staru damu u vodstvo, ali je Duvan Zapata u 24. poravnao na 1:1.

Zapata je svojim drugim pogotkom u 56. minuti donio preokret i vodstvo Atalanti, ali je rezervista Cristiano Ronaldo nakon samo 13 minuta na terenu u 78. minuti pogodio za konačnih 2:2. Miralem Pjanić je igrao posljednjih pola sata.

Lazio je slavio rezultatom 2:0 u gostima kod Bologne. Nakon pola sata igre Luiz Felipe je pogodio za 1:0, a u 90. minuti Senad Lulić je postavio konačan rezultat susreta i na taj način je uljepšao svoj 300. nastup u dresu rimskog kluba.

Cagliari je savladao Genou 1:0, Parma je istim rezultatom slavila kod Fiorentine, dok je Sampdoria nadigrala Chievo 2:0.