3

Juventus ostvario uvjerljivu pobjedu nad Udineseom

Dobar start Juventusa (Foto: Arhiv/AFP)
U prvoj nedjeljnoj utakmici 2. kola italijanskog nogometnog prvenstva, Juventus je u Udinama svladao tim Udinesea s 4-1.

Tok utakmice odredio je događaj iz 12. minute, kada je golman domaćina Željko Brkić u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Giovinca i dobio izravni crveni karton. Vidal je zabio s bijele tačke za vodstvo Juventusa, koje je u prvoj minuti dodatka u prvom dijelu učvrstio Vučinić.

U nastavku je pobjedu gostiju zacementirao Giovinco s dva gola u 53. i 71. minuti. Poraz domaćina samo malo je ublažio Lazzari golom u 78. minuti.

Aktuelnom prvaku Italije Juventusu je ovo druga uzastopna pobjeda, a Udineseu drugi poraz.

Serie A, 2. kolo:

Udinese – Juventus 1-4 (Lazzari 78 / Vidal 14 – 11 m, Vučinić 45+1, Giovinco 53, 71)

Redoslijed: 1. Juventus 6, 2. Inter 3 (-1), 3. Napoli 3 (-1).