Savladan Milan
906

Juventus na krilima Pjanića i Ronalda osvojio italijanski Super kup

Nogometaši Juventusa osvojili su italijanski Super kup. Stara dama večeras je pobijedila Milan rezultatom 1:0 u utakmici koja je odigrana na stadionu Kralja Abdullaha u Džedi u Saudijskoj Arabiji.

Prvo poluvrijeme nije oduševilo ljubitelje nogometa, a najveću priliku propustio je Cancelo u 17. minuti, ali je iz dobre situacije bio neprecizan. Vrijedi izdvojiti i poništen gol Matuidija u 35. minuti zbog ofsajda.

Ubrzo nakon što se krenulo s centra u nastavku Milan je mogao povesti, ali je Cutrone pogodio prečku.

U 59. minuti Donnarumma je dobro odbranio udarac Ronalda, ali mu spasa nije bilo dvije minute kasnije.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić maestralno je uposlio Portugalca, kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu na oduševljenje publike.

Juventusu je u 68. minuti poništen još jedan pogodak zbog ofsajda, ovaj put Dybalinog, a u 73. minuti je gotovo sve bilo rješeno.

Naime, Kessie je napravio žestok start, a sudija Banti je pregledao situaciju putem VAR-a. Nije mu puno trebalo da Milanovom igraču dosudi crveni karton pa su Rossoneri meč okončali s igračem manje.

Do kraja utakmice nije bilo promjena i Juventus je osvojio novi italijanski Super kup.

Pjanić je zamijenjen u 65. minuti, vrlo brzo nakon što je svojim potezom u velikoj mjeri donio trofej Staroj dami.