Kup Italije
25

Juventus na krilima Higuaina i Buffona savladao Atalantu, Pjanić igrao 90 minuta

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Atleti Azzurri d'Italiji u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije ekipu Atalante rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je već u trećoj minuti kada je mrežu Berishe zatresao Higuain. Stara dama je potom propustila veliki broj prilika, a kazna je umalo stigla u 25. minuti.

Gomez je imao šansu da s bijele tačke izjednači, ali je fenomenalni Buffon, koji je stao na gol nakon dva mjeseca odsustva zbog povrede, majstorski odbranio.

U nastavku je viđen znatno lošiji nogomet i shodno tome rezultat se nije mijenjao pa je Juventus ostvario veliku prednost uoči revanša.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić igrao je do 90. minute u pobjedničkoj ekipi.