Serie A
9

Juventus konačno zaigrao po ukusu navijača i upisao ubjedljivu pobjedu na svom terenu

K. H.
Nogometaši Juventusa konačno su odigrali jednu kvalitetnu utakmicu, a oni su u susretu 11. kola italijanske Serije A pobijedili Empoli na svom stadionu rezultatom 4:0.

Juventus je odlično otvorio meč i već u 8. minuti preko Keana došao u vodstvo od 1:0, a iako su imali još nekoliko izrazitih šansi u prvom dijelu, na kraju se tim rezultatom otišlo na odmor.

Da Stara dama neće imati problema u ovom susretu bilo je jasno u 56. minuti kada je McKennie pogodio za 2:0. Rabiot u 82. minuti postiže treći gol za svoj tim, da bi u sudijskoj nadoknadi postigao svoj drugi, a za Staru damu četvrti gol za konačnih 4:0.

Za Juventus je ovo peta pobjeda u ovoj sezoni i sada imaju 19 osvojenih bodova, čak sedam manje od Napolija koji je prvi i koji uz to ima utakmicu manje. Staroj dami je ovo druga uzastopna utakmica u kojoj su ostvarili pobjedu, a podsjećamo, u prošlom kolu su bili bolji od gradskog rivala Torina rezultatom 1:0.

S druge strane, Empoli ostaje na 11 osvojenih bodova i nakon ovog kola mogli bi pasti sa 11. na 15. poziciju na tabeli.

Rezultat i strijelci: Juventus - Empoli 4:0 (Kean 8', McKennie 56', Rabiot 82')