Kup Italije
50

Juventus izbacio Lazio i zakazao polufinale s Interom, Kostić oduševio asistencijom

Nogometaši Juventusa plasirali su se u polufinale Kupa Italije nakon što su večeras na Allianz stadionu u četvrtfinalu pobijedili ekipu Lazija rezultatom 1:0.

Već na početku utakmice vidjeli smo nekoliko dobrih prilika od kojih se izdvaja udarac Immobilea iz dobre situacije te šansa za Kostića kada je fantastično reagovao golman gostiju.

Maximiano se istakao i u 28. minuti kada je odbranio udarac Rabiota, dok je pet minuta kasnije s druge strane neprecizan bio Anderson iz vrlo dobre situacije.

Minut prije odlaska na odmor Juventus dolazi u vodstvo, a strijelac je bio Bremer nakon sjajne asistencije Kostića. Sudija Maresca je ovaj gol provjeravao koristeći VAR tehnologiju i nakon nekog vremena potvrdio je vodeći pogodak za Juventus. Gol pogledajte ovdje.

Maximiano je briljirao i u drugom poluvremenu, a posebno se istakao u 70. minuti kada je odbranio udarac Keana. Lazio je najbliži izjednačenju bio sedam minuta kasnije kada je za malo neprecizan bio Marušić. Ostalo je 1:0 za Staru damu.

Juventus će u polufinalu Kupa Italije igrati protiv Intera koji je u četvrtfinalu bio bolji od Atalante.