Serie A
26

Juventus golom Bernardeschija slavio u Cagliariju, Pjanić odigrao cijeli meč

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Sardegna Areni u okviru 20. kola Serije A ekipu Cagliarija rezultatom 1:0.

Ekipa iz Torina je od početka utakmice krenula žestoko, ali nisu imali sreće u nekoliko situacija.

Prvo je Dybala već u devetoj minuti iz slobodnog udarca pogodio prečku, a ubrzo je Bernardeschi uzdrmao stativu.

I Cagliari je preko Fariasa pogodio stativu minut prije odlaska na odmor pa je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka.

Pola sata prije kraja meča veliku šansu propustio je bh. reprezentativac Miralem Pjanić, a u 75. minuti Stara dama napokon dolazi do gola.

Costa je asistent, a gol vrijedan tri boda postigao je Bernardeschi.

Inače, Pjanić je u pobjedničkoj ekipi odigrao cijeli meč.

Juventus je s novom pobjedom ostao na drugom mjestu Serije A s bodom zaostatka u odnosu na Napoli, dok je Cagliari na 16. poziciji.