Serie A
45

Juve zaključio sezonu bez poraza, Del Piero se oprostio golom

Juventus (Foto: AFP)
Nogometaši Juventusa zaključili su sezonuu Seriji A bez ijednog poraza. Novi talijanski prvaci u posljednjem su kolu pred svojim navijačima pobijedili Atalantu s 3-1.

S 23 pobjede i 15 remija Torinezi su postali tek druga ekipa u historiji talijanskog nogometa koja je do naslova došla bez poraza. Prije njih je isto pošlo za rukom i Capellovom Milanu u sezoni 1991/92, a treba spomenuti da je neporežana sezonu 1978/79 zaključila i Perugia, ali nije osvojila prvenstvo.

Osim što su Juventusovi navijači u nedjelju slavili naslov, opraštali su se i od klupske legende Alessandra Del Piera. Neuništivi 37-godišnji napadač je igrao zadnju prvenstvenu utakmicu za "staru damu" (mogao bi još zaigrati u finalu Kupa idući vikend), a začinio ju je pogotkom za 2-0 u 28. minuti. Bio mu je to 188. gol za Juventus u 478. nastupu u Seriji A. Prije toga je za 1-0 zabio 22-godišnji Luca Marrone kojem je to bio prvi pogodak u talijanskom prvenstvu.

Prošlogodišnji prvak Milan uz dosta je mučenja na San Siru nadigrao novog drugoligaša Novaru s 2-1. Gosti su poveli preko Santiaga Garcije u 20. minuti, a "rossoneri" su preokrenuli u nastavku. Najprije je u 56. minuti izjednačio Mathieu Flamini na dodavanje Antonija Cassana. Iako mu je to bila tek 16. utakmica u Seriji A ove sezone, Cassano je skupio čak deset asistencija. U posljednjoj utakmici u dresu Milana pobjedu je svojoj momčadi osigurao 38-godišnji Filippo Inzaghi. Novara je 36. ekipa kojoj je neuništivi Pippo zabio u najvišem rangu talijanskog nogometa.

Serie A, 38. kolo:

Juventus - Atalanta 3-1 (Marrone 10, Del Piero 28, Barzagli 90 – 11m / Lichtsteiner – ag) Milan - Novara 2-1 (Flamini 56, Inzaghi 82 / Garcia 20) Fiorentina - Cagliari 0-0