29

Juve slavio u gradskom derbiju, Buffon oborio rekord

U 30. kolu Serie A najviše pažnje je privukao gradski derbi između Torina i Juventusa.

Juve je slavio s visokih 4:1 golovima Pogdbe (33.), Khedire (42.) i Morate (63. i 77.), no u centru pažnje je bio golman Stare dame Gianluigi Buffon.

On je oborio jedan od najdužih rekorda italijanske Serie A, ne primivši gol u 974 minute, kada ga je u 48. minuti matirao Belotti iz penala.

Golman Juventusa je oborio italijanski rekord star 22 godine, a dosadašnji rekorder je bio bivši golman Milana Sebastiano Rossi sa 929 minuta bez primljenog gola, u sezoni 1993/94.

Frosinone i Fiorentina su odigrali susret bez pogodaka, Chievo je golom Meggiorinija iz 24. minute savladao Sampdoriju u gostima s 1:0, Sassuolo i Udinese su podijelili bodove odigravši 1:1 (Politano 64 - Zapata 8).

Carpi je golovima Di Gaudija (42.) i Lasagne (67) sa 2:1 savladao Veronu u gostima. Gol za domaćina postigao je ionita u 63. minuti.

Atalanta je u prvom meču dana sa 2:0 savladala Bolognu, a golove su postigli Gomez (27.) i Diamanti (45+1.).