Dobra utakmica
87

Juniorima Sarajeva pripao vječiti derbi: Golom u finišu savladali Želju na Grbavici

N. K.
(Foto: D. Ć./Klix.ba)
Juniori Sarajeva pobijedili su na stadionu Grbavica u malom vječitom derbiju u okviru 10. kola Premijer omladinske lige ekipu Željezničara rezultatom 2:1.

Gosti s Koševa su bolje otvorili utakmicu i u vodstvo su stigli već u 10. minuti kada je pogodio Ermin Kadrić.

Ipak, tri minute prije odlaska na odmor Plavi su izjednačili. Strijelac je bio Edin Mujić, a s rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Bordo tim je došao do pobjede devet minuta prije kraja meča. Sudija Irfan Peljto je dosudio penal, a siguran s bijele tačke bio je Amar Sabljica za konačnih 1:2.

Vrijedi istaći da je Sarajevo meč okončalo s deset igrača budući da je u 92. minuti Elvedin Kečanović zaradio crveni karton zbog grubog starta.

Željini juniori su uprkos porazu ostali na prvom mjestu tabele s tri boda više od drugoplasiranog Zrinjskog, koji ima i utakmicu manje. Sarajevo se današnjom pobjedom probilo četvrto mjesto.