11

Juniori Sarajeva poraženi od U21 Japana u prvom kolu turnira u Vijetnamu

E. B.
(Foto: Klix.ba)
Juniori FK Sarajevo poraženi su u prvom kolu međunarodnog turnira u Vijetnamu rezultatom 4:0.

Japanski U21 tim, koji se sprema za Univerzietske igre, je odmah od prve minute preuzeo terensku inicijativu, a u 4. minuti je poveo iz penala pogotkom Ikeye.

Nakon toga Sarajevo je u narednih dvadesetak minuta imalo nekoliko šansi, a nakon pola sata igre Japan je došao do prednosti od 2:0 na vrlo kontroverzan način.

Dosuđen je slobodan udarac na 20 metara, živi zid Sarajeva se počeo namiještati, a Tabei je odmah šutirao bez sudijskog zvižduka.

Lopta je ušla u gol, a nekoliko stotina gledatelja na stadionu Hoa Xuan je bilo šokirano kada ga je arbitar priznao.

To je u potpunosti poremetilo igrače Bordo tima koji su samo četiri minute kasnije primili i treći pogodak, a strijelac je bio Niizeki.

U drugom poluvremenu Sarajevo je bilo bolji rival, no u finišu meča Bordo tim je primio pogodak za konačnih 4:0, a drugi put u strijelce se upisao Tabei.

Sarajevo u naredna dva meča igra protiv U23 selekcija Vijetnama i U21 Južne Koreje.