124

Juniori Sarajeva osvojili Kup Bosne i Hercegovine

Piše: E. M.
(Foto: E. M./Klix.ba)
Fudbalski klub Sarajevo osvojio je Kup Bosne i Hercegovine u juniorskoj konkurenciji nakon što je u Trening centru u Zenici rezultatom 2:0 savladao ekipu Slobode.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja za omladince Slobode, dok je ekipa Sarajeva imala odličnih prilika.

Prvo je u 9. minuti Amar Jašarević iz slobodnog udarca šutao prema golu i pogodio stativu, a u 35. minuti Đani Salčin iz slobodnog udarca s oko 20 metara pogađa prečku.

Prilike u prvom poluvremenu nogometaši Sarajeva su krunisali golom u 59. minuti preko Amara Sabljice koji je loptu u mrežu Slobode uputio s oko 20 metara udaljenosti od gola i matirao golmana Armina Mustafića.

Đani Salčin s 20 metara u 74. minuti iz slobodnog udarca povećava vodstvo na 2:0. Do kraja utakmice ekipa Slobode je imala priliku u 82. minuti, ali golman Sarajeva je bio na pravom mjestu i zaustavio opasnost po svom golu.

Nakon sudijskog zvižduka omladincima FK Sarajevo uručen je i pehar osvajača Kupa Bosne i Hercegovine.