1

Juniori BiH poraženi od Albanije rezultatom 3:1

Piše: F. K.
Juniorska reprezentacija BiH (U 19) u sklopu priprema za kvalifikacije u Elite grupi u Hrvatskoj od 25. do 30. maja za plasman na EP 2012 u Estoniji, gostovala je u Tirani i poražena od domaćina sa 1:3. Susret je igran na stadionu Qemal Stafa.

Izabranici Tonija Karačića poveli su u 12. minuti golom kapetana Zdenka Bilaća. Mladi Albanci su do odmora postigli dva gola, prvo je Valon Ahmedi poravnao na 1:1 u 23. a Artur Magani doveo domaćina u vodstvo od 2:1 u 35. minuti.

U nastavku susreta juniori BiH su imale nekoliko šansi za poravnanje ali odbrana domaćina je imala sreće a u 80. minuti Maresl Koliqi riješio je pitanje pobjednika.

Reprezentacija BiH je igrača u sastavu: Jajalo, Kukavica, Šivšić, Sarvan (46. Hadžanović), Bevap (55. Đerić), Hodžić (65. Rahmanović), Bilać (46. Hajrudinović), Kožulj, Zolotić (46. Martinović), Plakalo (46. Hadžić), Dučić.