Savladan Schalke
200

Jović fenomenalnim golom donio Eintrachtu finale Kupa Njemačke protiv Bayerna

Nogometaši Eintrachta plasirali su se u finale Kupa Njemačke nakon što su večeras u polufinalu na Veltins Areni savladali Schalke rezultatom 1:0.

Važnost utakmice uticala je na nešto defanzivniju igru obje ekipe u prvom poluvremenu, u kojem nije viđeno veliki broj prilika za postizanje gola.

Najbolju je propustio Burgstaller, kada je ispratio centaršut iz kornera, ali je golman Hradecky sjajno odbranio.

Hradecky je i u nastavku odbranio dobar udarac Burgstallera, a onda je u 75. minuti uslijedila kazna.

De Guzman je centrirao u šesnaesterca, a Jović prekrasno pogodio petom za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Dvije minute kasnije poništen je gol Burgstallera zbog ofsajda, a potom je igrač gostiju Fernandes dobio crveni karton zbog žestokog starta na protivnika.

Fahrmann je u 90. minuti spasio blamaže svoj klub nakon šuta Fabiana, a u četvrtoj minuti sudijske nadoknade sudija Hartmann je poništio gol Santa zbog igranja rukom pa je meč okončan rezultatom 0:1.

Eintracht će u finalu Kupa Njemačke igrati protiv Bayerna. Zanimljivo da će aktuelni trener ekipe iz Frankfurta Niko Kovač sljedeće sezone sjesti na klupu upravo bavarskog giganta.