Majstorski
134

Josip Iličić postigao fantastičan pogodak sa 50 metara iz slobodnog udarca

Reprezentativac Slovenije Josip Iličić postigao je fantastičan pogodak iz slobodnog udarca sa 50 metara protiv Torina u meču 21. kola italijanske Serije A.

Atalanta je na poluvremenu imala veliko vodstvo od 3:0 i već tada je bilo jasno da će upisati pobjedu, a onda se u 53. minuti desio najljepši detalj utakmice kada je Iličić fantastično pogodio sa centra igrališta.

Iličić je iskoristio činjenicu da je golman Torina Sirigu bio daleko od svog gola, odnosno da je istrčao na vrh kaznenog prostora, a onda je preciznim udarcem direktno iz slobodnog udarca sa 50 metara lobovao domaćeg golmana i postigao jedan od najljepših pogodaka ove sezone.

Samo minutu nakon toga, Iličić je postigao i drugi gol za vodstvo Atalante od 5:0.

Atalanta je do kraja uspjela postići još dva pogotka, a oba je postigao Muriel za konačnih 7:0 i blamažu Torina.