Bundesliga
5

Jonathas srušio Schalke i donio drugu pobjedu Hannoveru na početku sezone

(Foto: EPA)
Nogometaši Hannovera pobijedili su na HDI-Areni u okviru 2. kola Bundeslige ekipu Schalkea rezultatom 1:0.

Domaći su u prvom poluvremenu imali apsolutnu dominaciju, ali su u ključnim trenucima bili neprecizni.

Najbolju priliku je nakon centaršuta iz slobodnog udarca propustio Sane, čiji je udarac Fahrmann dobro odbranio.

Početkom drugog poluvremena Klaus je iz dobre situacije pucao visoko iznad gola, a s druge strane Tschauner je odbranio udarac Goretzka.

Ipak, sredinom drugog poluvremena odbrana Schalkea je kapitulirala. Bakalorz je asistirao Jonathasu koji je zatresao mrežu iza nemoćnog Fahrmanna.

Do kraja meča nije bilo promjena pa su domaći slavili drugu pobjedu u prva dva kola nove sezone Bundeslige. Schalke je ostao na tri osvojena boda.