Premiership
0

John Terry presudio Burnleyju

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 24. premierligaškog kola nogometaši Chelseaja kao gosti su na Turf Mooru pobijedili Burnley 2-1.

Sva je tri boda vodećoj ekipi na tabeli donio John Terry zabivši glavom nakon kornera u 82. minuti. Njegov je to drugi ovosezonski pogodak i drugi put da donosi pobjedu svojoj ekipi. Zabio je također u 1-0 domaćoj pobjedi nad Manchester Unitedom u 12. kolu.

Bilo je upitno hoće li uopće igrati utakmicu nakon što su britanski mediji otkrili njegovu ljubavnu aferu s djevojkom bivšeg mu suigrača i prijatelja Waynea Bridgea.

Zbog toga se Terry nije uopće veselio važnom pogotku, kojim je ekipa Carla Ancelottija pobjegla drugoplasiranom Manchester Unitedu na četiri boda prednosti.

Poveli su gosti golom Nicolasa Anelke, njegovim osmim u sezoni, nakon sjajne asistencije Florenta Maloude u 27. minuti. U 50. je izjednačio Steven Fletcher.

Premiership, 24. kolo: Birmingham – Tottenham 1-1 (Ridgewell 90 / Defoe 69) West Ham – Blackburn 0-0 Fulham – Aston Villa 0-2 (Agbonlahor 40, 44)

Wigan – Everton 0-1 (Cahill 84) Hull City – Wolverhampton 2-2 (Vennegoor 11, Hunt 52-11m / Gardner 49-ag, Jarvis 67) Liverpool – Bolton 2-0 (Kuyt 37, Davies 70-ag) Burnley – Chelsea 1-2 (Fletcher 50 / Anelka 27, Terry 82)

1. Chelsea 23 17 3 3 57-19 54
  2. Man. United 23 16 2 5 53-19 50
  3. Arsenal 23 15 4 4 59-25 49
  4. Tottenham 24 12 6 6 45-25 42
  5. Liverpool 24 12 5 7 42-26 41
  1. Aston Villa 23 11 7 5 31-18 40
  2. Man. City 21 10 8 3 42-30 38
  3. Birmingham 23 9 7 7 22-23 34