Neshvatljiv autogol
24

Jedna od najvećih golmanskih grešaka spasila Brazil poraza od Urugvaja

Nogometnu utakmicu olimpijskih reprezentacija Brazila i Urugvaja obilježila je velika greška urugvajskog golmana koji je na pomalo neshvatljiv način poklonio pogodak Brazilcima.

Ove dvije reprezentacije odigrale su meč u okviru kvalifikacija za Olimpijske igre, a konačni rezultat na kraju je bio 1:1.

Urugvaj je stigao u vodstvo u 35. minuti nakon što je Ugarte šutirao s distance, a golman Brazila nešto lošije reagovao i umjesto u polje loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

Tu nije bio kraj golmanskim greškama, a puno veću napravio je čuvar mreže Urugvaja Ignacio De Arruabarrena koji je u 40. minuti uhvatio jedan lagan udarac napadača Brazila, ali mu je nakon toga lopta neshvatljivo ispala iz ruke, nakon čega je nesmotreno gurnuo u svoju mrežu i tako postigao autogol.

[TWITTER]1225565467554828291[/TWITTER]

Do kraja meča nije bilo pogodaka pa je susret između Brazila i Urugvaja završen rezultatom 1:1.