Kontroverzna odluka
0

Jedna od najsramnijih VAR odluka: Chelsea oštećen u ključnim trenucima utakmice

Trenutak kada je Gallagher uputio udarac (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši West Hama i Chelseaja podijelili su bodove u londonskom derbiju (1:1), ali nakon ove utakmice ponovo će se pričati o VAR odluci koja je sigurno jedna od najsramnijih od kada je ovaj sistem uveden na Ostrvo.

Sporni trenutak se dogodio u ključnim minutama utakmice (89. minut) kod rezultatu 1:1.

Naime, Conor Gallagher je uputio udarac s distance, a lopta je na putu ka golu pogodila veznjaka Čekičara Tomasa Souceka koji je podmetnuo ruku.

Iako su uslijedili protesti gotovo svih nogometaša Chelseaja, glavni arbitar nije reagovao. Situaciju pogledajte ovdje.

Svi gledatelji kraj malih ekrana bili su sigurni u to da će iz VAR sobe stići informacija da Plavci stave loptu na bijelu tačku.

Ipak, uslijedila je šokantna povratna informacija budući da su sudije donijele potpuno nejasnu odluku da se ne dosudi penal za Chelsea.

Ostaje nam vidjeti kako će se sada čelnici Premiershipa opravdati za ovakvu sramotu koju su uživo gledali milioni ljudi širom planete.