Baraž za SP
34

Jedinak hat-trickom odveo Australiju na Svjetsko prvenstvo

Nogometna reprezentacija Australije je pobjedom protiv Hondurasa u uzvratnom meču baraža za Svjetsko prvenstvo rezultatom 3:1 postala 31. reprezentacija koja je izborila plasman na Mundijal.

Prvu priliku na meču imao je veznjak Australije Aaron Mooy koji je šutirao iz slobodnog udarca, ali je golman gostiju odbranio njegov pokušaj.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a posljednju priliku imao je Behich kojem je Escober također odbranio udarac.

Domaći su u vodstvo stigli u 54. minuti kada je Mile Jedinak šutirao iz slobodnog udarca, lopta na putu do gola pogodila je jednog igrača Hondurasa i završila u mreži za veliko slavlje domaćih navijača.

Jedinak je u 72. minuti s bijele tačke povećao vodstvo Australije na 2:0, a isti igrač je u 85. minuti također s bijele tačke kompletirao hat-trick i riješio pitanje pobjednika u ovom meču.

Konačnih 3:1 u posljednjim sekundama utakmice postavio je Figueroa.