4

Jedan šut, jedan pogodak: Destro donio pobjedu Bologni na gostovanju kod Sassuola

Destro slavi pogodak (Foto: EPA)
U 28. kolu Serie A snage su u Reggio Emiliji odmjerili Sassuolo i Bologna, a slavili su gosti rezultatom 1:0.

Sasuolo je napadao tokom svih 90 minuta, a gosti su iz jednog šuta u ovkir gola postigli pogodak.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja, u 58. minuti zatresla se mreža domaćeg golmana Consiglija.

Nakon kontranapada prelijepu akciju Bologne završio je Mattia Destro kojeg je uposlio nesebični Blerim Džemaili, a napadaču gostiju nije bilo teško ubaciiti loptu u prazan gol.

Sassuolo je najbolje prilike za izjednačenje imao u posljednjih pet minuta susreta. Najprije je u 85. minuti Domenico Berardi uzdrmao prečku, a potom je u 90. minuti Francesco Acerbi nakon sjajnog solo-prodora izašao sam na Antonija Mirantea, ali je golman gostiju izašao kao pobjednik u tom duelu.