Već postao zvijezda
20

Jedan pogodak donio debitantu od 17 godina više od 500.000 pratitelja na Instagramu

Marc Guiu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Barcelone su u jučerašnjoj utakmici 10. kola španskog prvenstva pobijedili Athletico rezultatom 1:0, a 17-godišnji Marc Guiu je zbog pobjedničkog pogotka počeo stjecati status zvijezde.
Iako je Guiu daleko još od ugleda kakav uživaju najpopularniji nogometaši katalonskog tima, treba reći da mu popularnost užurbano raste. Prije utakmice protiv Athletica imao je oko 44.000 pratitelja na Instagramu, a sad je ta brojka veća od 600.000.

Jedini gol na utakmici postigao je u 80. minuti utakmice, odnosno samo minut nakon što je ušao u igru.

Mladi nogometaš je napravio to u svojoj prvoj utakmici za najjaču Barceloninu ekipu.

Gol je u nevjericu bacio i njegovu porodicu koja je s tribina gledala debi svog sina, a posebno emotivna bila je njegova majka koja je počela i plakati.