Ligue 1
7

Iznenađenje u Lilleu: Caen slavio golovima Da Silve i Santinija

Nogometaši Caena pobijedili su na Pierre-Mauroy stadionu u okviru 3. kola Ligue 1 ekipu Lillea rezultatom 2:0.

Gosti su u vodstvo stigli već u petoj minuti utakmice kada je Da Silva pogodio na asistenciju Bazilea.

U nastavku prvog poluvremena igrao se loš nogomet u kojem je inicijativu imao Lille, ali je Caen stvarao bolje šanse za postizanje novog gola.

Domaći su u drugom poluvremenu zaigrali znatno bolje, stvorili su nekoliko dobrih prilika, ali se na golu gostiju istakao Vercoutre s nekoliko sjajnih odbrana.

Kazna za promašaje stigla je u 69. minuti kada je Santini udvostručio prednost i postavio konačnih 0:2.

Caen je prvom pobjedom u sezoni prestigao veliki broj ekipe, uključujući i Lille, te se nalazi na 13. mjestu Ligue 1, dok su današnji domaćini sada pali na 14. poziciju.