12. kolo
8

Iznenađenje u La Ligi: Betis u potpunosti razbijen u Eibaru

Nogometaši Eibara pobijedili su na Municipal de Ipurua stadionu u okviru 12. kola La Lige ekipu Betisa s uvjerljviih 5:0.

Već u šestoj minuti domaći su poveli autogolom Amata, a nakon pola sata igre su i udvostručili prednost.

Strijelac je bio Escalante na asistenciju Junce i s rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

U desetoj minuti nastavka Mandi je kod Betisa zaradio isključenje, a pet minuta kasnije Charles je uvećao vodstvo Eibara na 3:0.

Brazilski napadač je u 71. minuti postigao još jedan gol iskoristivši dodavanje Aleja, a konačnih 5:0 postavio je Enrich na asistenciju Cape deset minuta prije kraja meča.

Eibar je s trećom pobjedom u sezoni zadržao 17. poziciju La Lige, dok je Betis ostao na devetom mjestu.