Prvi meč finala
76

Iznenađenje u doigravanju za Bundesligu, Nijemci dobijaju novog člana elite

D. P.
Nogometaši Fortune iz Dusseldorfa slavili su s ubjedljivih 3:0 na gostovanju Bochumu u prvoj utakmici finala doigravanja za Bundesligu i tako skoro pa osigurali elitni rang takmičenja.

Play-off za Bundesligu tradicionalno igraju ekipa koja završi 16. u prvom rangu, protiv trećeplasiranog u drugom rangu njemačkog nogometa, a najčešće tim koji igra u Bundesligi na kraju i uspije slaviti u play-offu.

Ovoga puta, po svemu sudeći, to neće biti slučaj jer je ekipa Fortune Dusseldorf ostvarila impresivnu pobjedu na gostovanju Bochumu i tako došla na korak od velikog iznenađenja.

Autogol Philippa Hofmanna doveo je goste u vodstvo u 13. minuti, a onda su u nastavku Felix Klaus i Yannik Engelhardt potvrdili veliku pobjedu Fortune.

Nakon pobjede rezultatom 3:0 na gostovanju, Fortuni je preostalo da rutinski odradi posao do kraja na svom terenu i plasira se u elitni rang.

Inače, iz Bundeslige su već ispali Darmstadt i Koeln, dok su iz Cvajte u elitu ušli St. Pauli i Holstein Kiel.