Engleski FA Cup
14

Ivan Šunjić ušao u igru, na terenu proveo 160 sekundi i dobio crveni karton

F. Z.
Nogometaši Birminghama dočekali su danas na svom terenu u trećem kolu FA Cupa ekipu Blackburna, a domaćin je slavio rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u četvrtoj minuti preko Crowleya, a izjednačio je Armstrong s bijele tačke u 61. minuti utakmice. Pobjedu domaćim donio je Bela u 90. minuti susreta.

Utakmicu je obilježio i trenutak iz 60. minute susreta kada je bivši nogometaš zagrebačkog Dinama Ivan Šunjić dobio crveni karton nakon samo 160 sekundi provedenih na terenu.

Postao je tako najbrže isključen rezervni nogometaš u FA Cupu od novembra 2015. godine, kada je nogometaš Peterborougha Jack Baldwin dobio crveni karton u susretu s Burtonom. Baldwin je crveni karton dobio nakon 129 sekundi na terenu.

U ostalim susretima koji su počeli u 13:31 zabilježeni su sljedeći rezultati:

Bristol City - Shrewsbury 1:1 Burnley - Peterborough 4:2 Millwall - Newport 1:1

Rochdale - Newcastle United 1:1 Roterham - Hull 2:3 Birmingham - Blackburn 2:1