2

Ivan Lendrić ponovo donio pobjedu Željezničaru

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Fudbaleri Željezničara pobijedili na Grbavici u okviru 20. kola Premijer lige BiH ekipu Mladosti s minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu Plavi su imali više od igre, ali su do postignutog gola najveću priliku imali gosti iz Doboja kod Kaknja. Ramović je izašao sam pred Kjosevskog, ali je bio neprecizan.

Željo je u vodstvo došao u 21. minuti kada se nakon centaršuta Zebe u šesnaestercu sjajno snašao Ivan Lendrić te postigao prvi proljetni gol na Grbavici.

U drugom poluvremenu Mladost je bila dosta agilnija, ali odbrana Plavih na čelu sa golmanom Kjosevskim nije dozvolila iznenađenje.

Tako je Željo i u drugom kolu ostvario minimalnu pobjedu, a zanimljivo da je odlučujući gol i protiv Krupe prošle sedmice postigao također Lendrić.

Željezničar je ostao trećeplasirana ekipa Premijer lige BiH sa četiri boda zaostatka za liderom Zrinjskim, dok je Mladost na 8. mjestu.