U21 Euro
18

Italija upisala pobjedu protiv Danske

Italija je u 1. kolu grupe C U21 Evropskog prvenstva u Poljskoj savladala Dansku rezultatom 2:0.

Utakmica nije donijela mnogo uzbuđenja, posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme u kojem je prvu ozbiljniju šansu imao Benassi u 29. minuti, ali je Hojbjerg odbranio njegov udarac. Minutu kasnije isti igrač je još jednom šutirao i ponovo je Hojbjerg odbranio.

Italija je nastavila sa opasnim napadima i na početku drugog dijela. Petegna je šutirao nakon centaršuta iz kornera kada njegov udarac odlazi pored gola. Napadi su se isplatili u 54. minuti kada je Pellegrini atraktivnim udarcem makazicama pogodio za 1:0. Pobjedu je potvrdio Petagna pogotkom u 86. minuti meča nakon ubačaja Chiese.

U prvom meču ove grupe Njemačka je rezultaom 2:0 pobijedila Češku.

U 2. kolu Njemačka se sastaje sa Danskom, a Italija će igrati protiv Češke. Mečevi su na rasporedu naredne srijede.