Grupa C
12

Njemačka rutinski savladala Češku u prvom kolu U21 Eura

Njemačka je u prvom kolu grupe C na U21 Evropskom prvenstvu rutinski savladala Češku rezultatom 2:0 u poljskom Tychyju.

Česi su se dobro branili sve do 44. minute kada je Weiser asistirao Meyeru koji matira Lukaša Zimu za 1:0.

Na početku drugog poluvremena Nijemci su udvostručili prednost. Nakon katastrofalne reakcije odbrabemnog igrača Češke Michala Sačeka Gnabry je rutinski poslao loptu pored zime za 2:0.

Češka je najbolju priliku propustila u 63. minuti kada je Jankto nakon gužve u kaznenom prostoru šutirao, a jedan igrač Njemačke je izbio loptu s gol-linije.

Pobjeda Elfa je mogla biti i ubjedljivija, no u 85. minuti Zima je odbranio penal Selkeu.

U drugom susretu prvog kola Grupe C u Krakowu od 20:45 sastaju se Danska i Italija.